• +90 212 359 73 45
  • iklimbu@boun.edu.tr

Category ArchiveETKİNLİKLER

2018 yılında Prof. Dr. Murat Türkeş’in katılımıyla gerçekleşmiş olan etkinlikler

2018 Yılı Çağrılı Panel, Konferans, Kurs ve/ya da Eğitim Sunumları:

-Türkeş, M. 2018: Dünya’da ve Türkiye’de İklim Değişikliği, Kuraklık ve Çölleşme. Çağrılı Konferans Sunumu, Çanakkale Ziraat Mühendisleri Odası, 2 Şubat 2018 – Saat: 17:30 – 18:30, Çanakkale.

-Türkeş, M. 2018: Türkiye’de Gözlenen ve Öngörülen İklim Değişiklikleri, Kuraklık ve Çölleşme Riski. Çağrılı Konferans Sunumu, TAGEM PROJE DEĞERLENDİRME TOPLANTISI, 12 Şubat 2018 – Saat: 10:00 – 11:00, Antalya.

Değişen İklimde Tarim Sektöründe Kadın İşgücünün Farkındalığının Geliştirilmesi Projesi’nin İlk Farkindalık Ziyareti Rize’de Yapıldı

“Türkiye’de İklim Değişikliği Alanında Kapasitenin Geliştirilmesi Hibe Programı”nca desteklenen, Boğaziçi Üniversitesi yürütücülüğünde ve Rize Belediyesi ortaklığında gerçekleştirilen “Değişen İklimde Tarım Sektöründe Kadın İşgücünün Farkındalığının Geliştirilmesi Projesi” kapsamında planlanan farkındalık ziyaretlerinin ilki 25 Ocak 2018 tarihinde Rize’de yapıldı. Rize – İsmail Kahraman Kültür Merkezi’ndeki etkinlik öncesinde proje yürütücüsü Boğaziçi Üniversitesi proje ekibi, proje ortağı Rize Belediyesi proje ekibi ile birlikte Rize Belediye Başkanı Prof.Dr. Reşat KASAP’ı makamında ziyaret ederek proje hakkında bilgilendirme yaptılar ve projenin sürdürülebilirliği konusunda görüştüler.

Klimatoloji Çalışmalarında Yeni Eğilimler

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi, Fen Edebiyat Fakültesi Coğrafya Bölümü tarafından 11-12 Mayıs 2017 tarihlerinde “Klimatoloji Çalışmalarında Yeni Eğilimler” adlı çalıştay gerçekleştirildi. Çalıştay, İstanbul Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Coğrafya Bölümü emekli öğretim üyesi Prof. Dr. Korkut Ata Sungur’un anısına ithaf edildi.

Çalıştayda Boğaziçi Üniversitesi İklim Değişikliği ve Politikaları Uygulama ve Araştırma Merkezi yönetim kurulu üyesi Prof. Dr. Murat Türkeş de doğrudan birinci çağrılı konuşmacı olarak yer alarak “Prof. Dr. Korkut Ata Sungur’un Hayat Hikayesi ve Klimatoloji Çalışmalarına Katkıları” başlıklı sunumunu yaptı. Murat hoca, daha sonra Ege Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Ecmel Erlat ile ortak bir şekilde “Örneklerle Sinoptik Klimatoloji, İklim Dinamiği ve İklim Değişikliklerine İlişkin Yeni Klimatolojik Eğilimler” konulu sunumu yaptı.

SÖYLEŞİ

Söyleşi

25 ŞUBAT 2016 PERŞEMBE, SAAT 18:30,

ECE AYHAN EVİ

Yaşamın temel yapı taşı olan su, politik ve ekonomik olarak da 21.
Yüzyılın en önemli konularından biri olmaya aday. Dünyanın artan
nüfusu, zaten sınırlı olan içilebilir su kaynaklarının hızla
kirlenmesi, HES ve baraj inşaatlarıyla ekolojik dengenin bozulması
vs. ile suyun önemi giderek artıyor ve dünyanın her tarafında su
konulu toplantılar, etkinlikler, eylemlilikler yapılıyor.

Ece Ayhan Sivil Girişimi dünyada ve Türkiye’de suyun
özelleştirilmesine, ticari bir meta olarak ele alınmasına, yeni
HES’ler ve barajlar inşa ederek doğanın tahrip edilmesine, ekolojik
dengenin bozulmasına karşı mücadele eden “Su Hakkı Kampanyası”na
dikkat çekmek üzere BOĞAZIÇI ÜNIVERSİTESİ İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ VE
POLİTİKALARI UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZİ’NDEN PROF. DR. MURAT
TÜRKEŞ’in katılımıyla bir söyleşi düzenliyor. 25 Şubat 2016
Perşembe günü saat 18.30’da gerçekleşecek etkinlik herkesin
katılımına açık.

HTML Snippets Powered By : XYZScripts.com
Skip to toolbar